Debata „FUTURE ARTIST- edukacja kulturalna dla przyszłości”

Future Artist

23 listopada 2013 r., godz. 11.00.

Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek Pl. Sejmu Śląskiego 2 Sala 211 oraz Pokój Sztuki Dziecka.

Debata „FUTURE ARTIST- edukacja kulturalna dla przyszłości”, dotycząca podsumowania działań pięciu lat projektu w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, na którą zostały zaproszone wszystkie dzieci, które miały kontakt z tym działaniem oraz osoby zaangażowane w projekt. Debatę poprzedziła projekcja wszystkich filmów zrealizowanych od 2008 do 2013 r. (Future Artist-2011, Biennale Sztuki dla Dziecka – Katowice 2011 oraz Nasza Przestrzeń z 2012 r.).

Grupy tematyczne:

1. Dzieci w sztuce, sztuka dla dziecka. Dzieciom zadamy pytanie: Co w ich życie wnosi kontakt ze sztuką najnowszą? Moderator: Anna Dudzińska (Radio Katowice).

2. Kultura w projekcie. Animatorom kultury, edukatorom sztuki i studentom kierunków artystycznych zadamy pytanie: Jak budować projekty edukacji kulturalnej? Moderator: Maciej Zygmunt (Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach).

3. Wychowanie w sztuce. Rodzicom i dorosłym zadamy pytanie: Jakie wartości w wychowanie dziecka wnosi edukacja kulturalna? Moderator: Agnieszka Badura (Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA). 

Pragniemy, aby taki rodzaj spotkania dyskusyjnego dał dalszy impuls do pracy nad naszym projektem oraz pokazał autorom, jak można go modelować w przyszłości.

Do debaty zaproszone były również wytypowane pracownie plastyczne z rejonu Śląska:- Pracownia Plastyczna Pałac Kultury Zagłębia (Dąbrowa Górnicza),- „Akcent” Pracownia Plastyczna (Katowice),- Pracownia Plastyczna „TuArt” (Zawiercie),- DADA Warsztat Dziecięcej Twórczości (Gliwice),- Pracownia Plastyczna i Galeria Dziecięca „Okienko” (Siemianowickie Centrum Kultury),- Klub Pastel (Zabrze). Debata zbiegła się z  prezentacją rzeźby Piotra Lutyńskiego KAPSUŁA CZASU oraz premierą kolorowanki dla dzieci „Ścieżka zmysłowa. Zwykła książeczka do kolorowania”. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do nawiązania współpracy i stworzenia sieci działań w zakresie edukacji kulturalnej na Śląsku.

Premierowo pokazany został też najnowszy film "Nie ma zagrożenia". Przedstawione zostało również slajdowisko zdjęć z działań i prac uczestników z całości projektu od 2008-2013 r. 

Udział w debacie jest bezpłatny, zgłoszenia pod nr tel. 500 50 59 51

Poniżej linki do projektu:

http://www.ck.art.pl/pl/edukacja/future_artist.html http://www.ck.art.pl/pl/galerie.html?g=5&m=o_galerii

_________________________________________________________________________________________________

Wróć

0
Facebook