X Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego

27 / 09 / 2016

 

Zapraszamy na kolejne, X spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego. Tym razem gościć będziemy w C. K. Teatrze Sztuk w Jaworznie w ramach „II FORUM KULTURY”. 

„Zawód Amator” – to hasło przewodnie FORUM. Zaproszeni goście podzielą się obserwacjami diagnozując ten temat. 
Dodatkowo Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w Katowicach zaprezentuje efekty prac w projekcie badawczo-regrantingowym operatorkultury.pl. 
Do zobaczenia w Jaworznie!

Spotkanie odbędzie się 6 października 2016 roku w C. K. Teatr Sztuk w Jaworznie ul. A. Mickiewicza 2 w godzinach 10:00 - 15.00.

Prosimy o zarezerwowanie terminu i zgłaszanie się poprzez

Harmonogram „II Forum Kultury”

10.00 Rozpoczęcie Forum, przywitanie zebranych 
10.10 Program „Bardzo Młoda Kultura” w województwie śląskim. Diagnoza, wiedza, działania w sieci – Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego: 
- Model/Proces – Wspieranie lokalnych partnerstw na rzecz edukacji kulturowej w regionie – Maciej Zygmunt, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
- Produkt/Narzędzie – Edukacja Kulturowa w działaniach animatorów i nauczycieli (publikacja: „Edukacja Kulturowa w podstawie kształcenia ogólnego – instrukcje i zastosowania”) – dr Agata Cabała, Uniwersytet Śląski w Katowicach
11.00 Przerwa 
11.15 Minirecital – Joanna Płonka
11.40 Bibliotekarz – amator czy profesjonalista – Monika Rejdych, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
12.00 Styl zarządzania instytucją kultury na przykładzie Teatru Sztuk – Anna Ptasznik, Teatr Sztuk w Jaworznie
12.15 Aktor profesjonalny i nieprofesjonalny w procesie pracy nad rolą – Dariusz Wiktorowicz, Teatr Sztuk w Jaworznie
12.45 Galeria na wolności – Tomasz Ignalski, Chorzowskie Centrum Kultury, Forum Animatorów Kultury Województwa Ślaskiego
13.00 Poczęstunek
13.30 Twórca – mecenat – odbiorca kultury – dr Stanisław Piskor, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, PEN CLUB
14.00 Udział w akcji „Pomaluj sobie miasto” – megakolorowanka miejska realizowana w ramach projektu Art Tranzyt, Galeria Sektor I, ul. Mickiewicza 21

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach poprzez Regionalne Obserwatorium Kultury pełni rolę sekretariatu Forum Animatorów Kultury Województwa Sląskiego. Troszczymy się o dobry klimat, przepływ informacji i koordynację spotkań, które będą odbywały się wedle aktywności i zapotrzebowania członków grupy inicjatywnej. Nasze priorytety to wymiana dobrych praktyk, integracja środowiska i edukacja. Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego to kontynuacja dotychczasowych inicjatyw konsolidujących środowisko animatorów kultury w naszym regionie. 

Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne, obowiązuje rejestracja, decyduje kolejność zgłoszeń, o uczestnictwie będziemy Państwa informować drogą mailową do 30 września 2016 roku.

Wróć

0
Facebook