Wydawnictwo "2014 - Rok Oskara Kolberga - Raport"

15 / 05 / 2015

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "2014 - Rok Oskara Kolberga - Raport". Wydawnictwo stanowi podsumowanie działań podjętych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku na rzecz upamiętnienia 200-setnej rocznicy urodzin Oskara Kolberga - kompozytora i etnografa o najbogatszym dorobku w XIX-wiecznej Europie.

Przy pomocy programu dotacyjnego organizowanego przez MKiDN specjalnie z tej okazji - 2014 Rok Kolberga - Promesa - zrealizowane zostały 74 projekty upowszechniające dziedzictwo Oskara Kolberga, o łącznej wartości ponad 3,3 mln złotych. 

Wydawnictwo kompleksowo przedstawia statystyczne dane na temat wydarzeń przygotowanych w projekcie, a także szczegółowo prezentuje zrealizowane projekty.

Beneficjentem programu 2014 Rok Kolberga - Promesa był także Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, który realizował projekt "Tropem Kolberga - etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego" - przedsięwzięcia o charakterze badawczym, dokumentacyjnym i popularozatorsko-edukacyjnym. Efekty realizacji projektu i jego szczegółowy opis znajdują się w raporcie oraz na stronie http://www.tropemkolberga.pl/.

Wróć

0
Facebook