Warsztaty dedykowane edukatorom sztuki i animatorom kultury

11 / 09 / 2014

Regionalne Obserwatorium Kultury w Katowicach rekomenduje  warsztaty dedykowane edukatorom sztuki i animatorom kultury organizowane przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej we współpracy z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Warsztaty odbędą się 19 września br. Poprowadzi ej Janusz Byszewski, a zajęcia będą nawiązywały do jego wystawy „Muzeum w drodze” w Galerii Intymnej Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej.

Chcąc sprostać oczekiwaniom obydwu grup, warsztaty przybiorą formę dwóch spotkań.

Pierwsze rozpocznie się o godz. 11.00. Stanowić będzie element projektu Sztuka Wewnętrzna. W czasie zajęć uczestnicy zapoznają się z autorskimi działaniami edukatora i przepracują prezentowane na wystawie ekspozycje, uruchamiając zawarte w nich treści i interpretacje słów.

Początek drugiego zaplanowano na godz. 14.30. Przeznaczone będzie stricte dla edukatorów i osób pracujących w placówkach i instytucjach oświatowych i kulturalnych. To niepowtarzalna okazja do bezpośredniej wymiany doświadczeń  z jednym z najbardziej aktywnych zawodowo edukatorów sztuki w Polsce, który opowie o najważniejszych założeniach współczesnych działań artystycznych w edukacji.  

Co istotne, edukatorzy będą mieli też okazję obserwować wcześniejszy pokazowy warsztat, a następnie przedyskutować spostrzeżenia w trakcie spotkania z prowadzącym. Zachęcamy więc do przekazania informacji o obydwu warsztatowych spotkaniach dalej, wśród członków każdej z zainteresowanych grup.

Warsztaty są bezpłatne, szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa tel.: 32 25 54 321.

Janusz Byszewski – kurator Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty artystyczne, twórcze i zawodowe dla muzealników, ekologów, nauczycieli sztuki, psychologów – w kraju i za granicą. Razem z Marią Parczewską kieruje Laboratorium Edukacji Twórczej w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie; wspólnie zrealizowali kilkadziesiąt projektów edukacyjno-społecznych w Polsce i na świecie. Wykładowca Animacji Kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Autor książek „Tutaj jestem” i „Inne muzeum”, wielu projektów i filmów edukacyjnych.

Zapraszamy!

Wróć

0
Facebook