Regionalne Obserwatorium Kultury Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach jest wojewódzkim operatorem programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura, realizując projekt operatorkultury.pl

16 / 08 / 2016

Po wybraniu partnerstw i przeprowadzeniu cyklu szkoleniowego, przyszedł czas na kolejny etap - przeprowadzenie wizji lokalnych, które odbędą się pomiędzy 16 a 31 sierpnia. Podczas wizji przedstawiciele Regionalnego Instytutu Kultury porozmawiają z partnerstwami na temat ich koncepcji działań edukacji kulturowej; wymienią się pomysłami, zainspirują się nawzajem i zmotywują. Ważnym elementem spotkania będzie miejsce realizacji projektu – udając się tam, poznamy bliżej jego specyfikę i zrozumiemy koncepcję. 

Program Bardzo Młoda Kultura, a więc i projekt operatorkultury.pl swoimi działaniami ma wzmocnić rolę edukacji kulturowej, nauczyć dzieci i młodzież kreatywności, innowacyjnego działania, współpracy, zaufania, kompetencji medialnych i komunikacyjnych - wszystkiego tego, czego wymaga współczesne społeczeństwo. 


Wróć

0
Facebook