Od 12 do 15 maja br. odbywa się III edycja ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, której głównym celem jest prezentacja projektów zrealizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej

13 / 05 / 2016

Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy konkurs „Otwórz z nami drzwi funduszy”. Udział w nim polega na zebraniu minimum trzech pieczątek potwierdzających obecność w miejscach realizacji unijnych inwestycji, a następnie wymyśleniu hasła promującego fundusze europejskie. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej dniotwarteslaskie.eu.

Zachętą do udziału w konkursie są ciekawe nagrody: kamery Go Pro, czytniki e-booków, powerbanki, ale przede wszystkim okazja do skorzystania z bogatej i atrakcyjnej oferty turystycznej. W ramach Dni można zwiedzić różne miejsca, także te niedostępne na co dzień. Przez cztery dni do akcji w regionie przyłączyło się ponad trzydziestu partnerów. W każdym obiekcie czekają atrakcje przygotowane specjalnie na tę okazję, a co ważne, większość oferuje darmowy wstęp lub bilety w promocyjnych cenach.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia m.in. Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu lub postindustrialnych przestrzeni Szybu Maciej w Zabrzu, można też wybrać się w podróż w czasie, zaczynając od średniowiecznych klimatów Warowni Pszczyńskich Rycerzy, poprzez XIX-wieczną tradycję regionu eksponowaną w Muzeum Śląskim w Katowicach, aż do współczesności ukazanej w charakterze nowej siedziby Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wszystkie atrakcje łączy angażujący charakter poprzez warsztaty, gry i animacje. W trakcie czterech dni można np. nauczyć się średniowiecznego tańca, ZOOstać odkrywcą podczas gry terenowej w ZOO lub poznać tajniki rysowania węglem.
Planowanym atrakcjom przyświeca wspólny cel: poznać śląskie dziedzictwo kulturowe oraz dowiedzieć się więcej na temat projektów zrealizowanych dzięki unijnemu wsparciu.

SZCZEGÓŁY: http://dniotwarteslaskie.eu/

ŹRÓDŁO: www.slaskie.pl

Wróć

0
Facebook