5. edycja akcji społecznej pt. DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ!

29 / 05 / 2015

W ramach akcji 1 czerwca 2015, na terenie Katowic zostanie stworzona tymczasowa efemeryczna quasi-galeria twórczości dziecięcej. Złożą się na nią plakaty zaprojektowane przez dzieci i artystkę wizualną MAŁGORZATĘ JABŁOŃSKĄ. Jak podkreśla pomysłodawczyni akcji Ewa Kokot, „jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce”. 
Akcja ma skłonić dorosłych do uczestnictwa w kulturze wraz z dzieckiem.

Celem pokazu jest zwrócenie uwagi na sposoby, w jakie dorośli – zarówno rodzice, jak i wychowawcy – mogą umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką i procesem tworzenia. Oprócz akcji plakatowej, na telebimie Spodka zostanie wyświetlony film będący kontynuacją treści plakatów.

W poprzednich edycjach wspólnie z dziećmi akcję współtworzyły: Kasia Goczoł, Joanna Furgalińska i Zosia Oslislo.

Od 2008 r. dzieci udzielają się twórczo w przestrzeniach galeryjnych CKK. Taki systematyczny kontakt rozwija wyobraźnię, wpływa na wrażliwość i samoakceptację małego artysty. 
Twórcy akcji wierzą, że przesłanie zawarte w treści filmu z motywem przewodnim DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ skłoni dorosłych, aby wybrać się z własnymi pociechami do instytucji kultury całego Śląska: galerii, muzeów, filharmonii, bibliotek, teatrów czy kin.

http://www.ck.art.pl/events/events/view/id/1431

Wróć

0
Facebook