Bardzo Młoda Kultura - podsumowanie programu w województwie śląskim - 29 listopada 2017 r.

22 / 11 / 2017

Zapraszamy na wydarzenie podsumowujące projekt operatorkultury.pl, realizowany w województwie śląskim w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”.

Projekt skupia swoje działania na na edukacji kulturowej dzieci i młodzieży oraz współpracy sektora kultury i oświaty. W 2017 roku sfinansowaliśmy wiele lokalnych działań edukacyjnych, organizowaliśmy szkolenia i spotkania sieciujące, wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach prowadziliśmy międzysektorowe badania edukacji kulturowej.

PROGRAM
10.30-11.00 - rejestracja uczestników
11.00-11.15 - katowicka premiera książki “Alfabet Sztuki Dziecka” (uczestnicy otrzymają egzemplarz publikacji) / Ewa Kokot / prezentacja publikacji i projektu FUTURE ARTIST 
11.15-12.00 - Bardzo Młoda Kultura w regionie - zaprezentujemy sfinansowane w projekcie pomysły edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży: 
-> Sztuka przez dotyk / Barbara Szyc / Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
-> Lepsze noty - sztuka wspólnoty / Aleksandra Eichler, Alicja Szozda / Rybnik: Dom Kultury Boguszowice w Rybniku, Zespół Przedszkolno-Szkolny nr 14 w Rybniku
-> Mikropokoje / Magdalena Futrzyk / Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytomiu
-> Kontaktowy - spotkania teatralne / Maciej Pezdek / Żywiec 
12.00-13.00 - Remanent, czyli po co kultura w szkole i szkoła w kulturze / panel dyskusyjny z udziałem młodzieży / prowadzenie: Agata Tecl-Szubert 
13.00-13.30 - przerwa kawowa
13.30-16.30 - warsztaty: 

1. Nie myśl o słoniu! Rama jako narzędzie komunikacji / prowadzenie: dr Artur Madaliński
Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom fundamentalnego dla skutecznego procesu komunikacji pojęcia ramy. Ramy to struktury pojęciowe, które kształtują nasze widzenie świata. Przed ramą nie ma ucieczki, ale też zbudowanie odpowiedniej ramy komunikacyjnej stanowi zasadniczy warunek stworzenia zajmującej opowieści. Bez dobrej opowieści natomiast nie ma dobrej - czyli efektywnej - komunikacji. Jak stworzyć zajmującą opowieść? Jak zbudować ramę? Jak przy jej pomocy komunikować o działaniach instytucji kultury lub oświaty? Jak opowieść wpływa na wizerunek instytucji? To tylko niektóre z kwestii, którymi zajmiemy się w trakcie warsztatów. Spróbujemy także zbudować ramę. Językową, rzecz jasna.

2. Pedagogika teatru / prowadzenie: Iwona Woźniak
Warsztat ma na celu wyposażenie uczestników w umiejętności wytworzenia potrzeb kulturalnych u odbiorcy. Wykorzystując metody teatru (m.in. pedagogiki teatru, kreacji zbiorowej i etnoperformansu) dostarczy „narzędzi” do zbudowania autorskich pomysłów na animację środowisk za pomocą teatralnych działań.

Udział w spotkaniu i warsztacie jest bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona.

REJESTRACJA: LINK http://tiny.cc/ bmk_podsumowanie
 

Wróć

0
Facebook